Sıkça Sorulan Sorular

Zaman kaybetmeyin diye sizin için tüm soruları derledik

Notam'la İlgili Sorular

NOTAM, havacıları uçuş ve yer emniyetini etkileyebilecek bazı önemli durumlardan haberdar etmek için yayımlanan bildiri. İngilizce "notice to airmen" (havacılara bildiri) kavramının kısaltmasıdır.
Hayır uçuş okulu değildir. Notam tarafından geliştirilen eğitim ve projeleri gerçekleştirir. Eğer geliştirilen tamamlayıcı eğitim ise, kurmuş olduğu Notam Havacılık Akademesi'nde uygulamaya koyar.
Evet simülatörümüz var. Halen kurulumu devam eden, 2017 Şubat ayı içerisinde faaliyete geçecek gerçek kabin Evektor RTC model simülatör bulunmakta. Temmuz ayı içerisinde ise Airbus A320 simülatörü faaliyete geçmesi planlanmakta.
Staj alımları için iletisim@notamhavacilik.com adresine mail gönderebilirsiniz. İhtiyaç dahilinde ise iletişime geçilir.
Şeffaflığa çok önem vermekteyiz. Tüm havacılık tutkunları dilediği zaman mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilir, tüm ücretsiz ikramlardan yararlanabilir. Herhangi bir hizmet almanız kesinlikle önemli değildir.

Eğitimler ile ilgili sorular / Akademi

Notam Havacılık tarafından geliştirilen tamamlayıcı eğitimleri, Havacılık Akademisi altında uygulamaya geçirdiği bir oluşumdur.
* Havacılık bölümlerinde okuyan * Pilot adayları * İleride pilotaj mesleğini düşünen * Uçuş okuluna kayıt yaptıracak * Hobisini bir adım ileriye taşıyacak * Havacılık hakkında bilgi sahibi olmak isteyen Havacılığa ilgi duyan veya kariyer hedefleyen herkes katılabilir.
Tasarlanan tüm eğitimler kişiye büyük ölçüde bilgi katkısı sağlar. Kişinin bilgi ve becerilerinin devamlılığını sağlamak amacıyla düzenlenir. Havacılığın Dershanesi gibi düşünebilirsiniz.
Hayır. Bu eğitimler sizi herhangi bir yere işe sokması söz konusu değildir. Alınan sertifikaların başka kurumlarda geçerliliği yoktur. Aldığınız eğitimleri ve sertifikaları özgeçmişinize ekleyerek güçlendirebilirsiniz.
Eğitim sonunda, %70 devam oranını sağlayan öğrenciler Notam Havacılık Akademi Katılım Sertifikası alırlar. Eğitimlerimizin belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa eğitim sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan başarı notu 70 ve üstünde olan öğrenci başarı sertifikası almaya hak kazanır.

Cevabı Bulamadınız Mı?